Atsinaujinančios energijos naudojimas yra plėtojamas daugelyje FIXIT GROUP šalių ir iki šiol sėkmingai pradėta eksploatuoti daugiau nei 10 fotovoltinių sistemų. Vienas iš jų yra gamykloje Bex mieste, Šveicarijoje. 2022 metų pabaigoje čia buvo įrengta nauja, itin efektyvi sistema su maždaug 4000 kvadratinių metrų saulės baterijų.
Ateityje ant penkių gamyklos ir administracinių pastatų stogų bus pagaminama apie 830 000 kWh elektros energijos per metus, o tai atitinka maždaug 210 namų ūkių suvartojimą arba 9.244 pilnus „Tesla“ automobilio įkrovimus. Apie 70 % pagamintos energijos gamykloje sunaudojama gamybos mašinoms valdyti.
FIXIT AG jau 2008 metais įsipareigojo Šveicarijos vyriausybei nuolat mažinti CO2 emisijas ir tvariai eksploatuoti karjerus. Puikus to pavyzdys – sėkmingas buvusio Ennetmoos gipso karjero rekultivavimas. Pasibaigus kasybos darbams, teritorija netrukus buvo paversta natūralia teritorija, o didelė jos dalis buvo apželdinta mišku. Nuo erozijos ir nuošliaužų pavojaus apsisaugota kruopščiai įgyvendintomis šlaitų apsaugos priemonėmis, drenažo sistemomis ir nedelstinu teritorijos apželdinimu. Skatinant kraštovaizdį ir ekologinę įvairovę, tinkamose vietose buvo užsėtos ekstensyviai naudojamos žemės ūkio paskirties pievos.
Pasibaigus karjerų eksploatavimui šios zonos nuolat rekultivuojamos ir paverčiamos natūraliomis zonomis, atsižvelgiant į fauną ir florą. Nuo erozijos ir nuošliaužų pavojaus apsisaugota kruopščiai įgyvendintomis šlaitų apsaugos priemonėmis, drenažo sistemomis ir nedelstinu teritorijos apželdinimu. Skatinant kraštovaizdį ir ekologinę įvairovę, tinkamose vietose buvo užsėtos ekstensyviai naudojamos žemės ūkio paskirties pievos.
FIXIT GRUPPE apdailos tinkai atitinka aukščiausius dizaino, saugumo ir ilgaamžiškumo reikalavimus. Daugiau nei 100 metų vertingi tinkai reiškia ilgaamžiškumą ir nesenstantį grožį. Ekologiškai nekenksmingi komponentai, tokie kaip baltosios kalkės ir baltas cementas, yra unikalūs ir neprilygstami Europoje, o jų gamyboje išskiriama daug mažiau emisijų nei gaminant kitas statybines medžiagas. FIXIT GRUPPE gaminių asortimentas apima kalkinius tinkus, kurie jau daugelį metų buvo išbandyti ir sėkmingai siūlomi rinkoje. Įvairios struktūros, spalvų atspalviai ir grūdelių dydžiai garantuoja išraiškingą ir individualų paviršiaus dizainą. Dėl savo mineralinės sudėties smulkūs tinkai pasiekia ir didžiausią įmanomą difuzijos atvirumą. Atsižvelgiant į lengvą apdirbimą bei geriausią kainos ir kokybės santykį, mūsų vertingi tinkai – tai populiarus ir ekonomiškas interjero ir fasadų dizaino elementas.
Energiją taupantis pastatų atnaujinimas ir visų pirma fasadų šiltinimas yra vienas pagrindinių iššūkių siekiant klimato apsaugos tikslų. Vien Vokietijoje yra daugiau nei 19 mln. pastatų, kuriems reikalingas atnaujinimas. Be to, galioja izoliacijos apribojimai saugotiniems fasadams bei į saugotinų pastatų sąrašą įtrauktiems fasadams. Specialiai šiems reikalavimams atitikti buvo sukurta unikali alternatyva įprastiems šiltinimo būdams – aukštos kokybės izoliacinis tinkas „Fixit 222 Airgel“. Pirmasis pasaulyje izoliacinis tinkas, „Fixit 222 Airgel“ apjungia teigiamas mineralinio kalkių tinko savybes su aukštos kokybės izoliacinės medžiagos, kurios λD vertė siekia 0,028 W/mk, pranašumais. Tai įrodo ir Vokietijos statybos technologijos instituto (DiBT) suteiktas patvirtinimas.
Sužinokite daugiau apie aerogelį adresu https://www.fixit-aerogel.com/ .
Nuo 2021 m. FIXIT GRUPĖJE ir jos šalyse išbandomi ir pristatomi nauji darbo modeliai. „Mobilusis darbas“ ypač sėkmingas Vokietijoje, suteikiantis darbuotojams didžiausią įmanomą lankstumą, tuo pačiu saugojamas klimatas: jei nustatysite 150 gramų vienam kilometrui tarp namų ir darbo vertę, vien 2022 m. buvo sutaupyta apie 55,5 tonos CO2. Be to, gerokai sumažėjo komandiruočių, kurias dabar labai dažnai visoje Europoje pakeičia vaizdo konferencijos.
Nuo 2020 m. RÖFIX AG Austrijoje aštuoniuose įmonės padaliniuose/gamyklose laipsniškai pertvarkė savo automobilių parką į e-mobilumą: naująjį vadybininkų ir padalinių vadovų automobilių parką sudaro 15 elektrinių ir penkios hibridinės transporto priemonės. Automobilius pakrauti/papildyti degalais galima įmonei priklausančiose įkrovimo stotelėse, kurioms elektros energija šiuo metu tiekiama iš atsinaujinančių energijos šaltinių, o ateityje elektros energiją gaminsime patys. Automobilių parko pertvarkymas taip pat svarstomas ir kitose šalyse ir, jei tai bus praktiškai įgyvendinama, bus atliktas.
Statybinių medžiagų perdirbimas yra esminė tvarumo strategijos dalis. FIXIT GRUPĖ jau yra įsitraukusi į tai daugelyje šalių bei pradėjusi gausybę projektų bei iniciatyvų: pavyzdžiui, Austrijoje didelė dalis miltelių formos gaminių pradėti pakuoti į pakuotes be plastiko, Vokietijoje įmonės yra prisijungusios prie dvigubo atliekų perdirbimo sistemos (Grüner Punkt - Žaliasis taškas) ir remia akmens vatos ir putų polistireno atliekų perdirbimą.